ul. Wajdeloty 1, 20-604 Lublin, tel./fax. 81 525-21-23, email: poczta@sp29.lublin.eu

Galeria

Galeria > Sport ponad granicami, 22.02.2023

Nasza szkoła uczestniczyła w realizacji zadania ”Organizacja zajęć oraz turniejów integrujących dzieci i młodzież polską i ukraińską”. W środę 22 lutego nasi uczniowie wzięli udział w imprezie podsumowującej dotychczasowe zajęcia tj. w zawodach integrujących pod nazwą „Sport ponad granicami”.

W reprezentacji każdej drużyny szkolnej uczestniczyło 15 uczniów (8 osób z klas 1-4 oraz 7 osób z klas 5-8). Zawody odbyły się  w nowej hali 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Wśród uczniów byli zawodnicy zarówno narodowości ukraińskiej jak i również narodowości polskiej.

Do wykonania było 10 zadań. Konkurencje dla klas 1-4 to: bieg na czas slalomem, strzały na bramkę, rzuty do celu woreczkiem, skoki na skakance oraz układanie puzzli. Dla klas 5-8 konkurencje to: skakanie w worku na czas, rzuty do kosza, strzały na bramkę z matą celności, wiosłowanie na ergometrze wioślarskim oraz pytania związane ze sportem. Na koniec zawodów wszyscy otrzymali zestaw piłek do różnych dyscyplin sportowych. Brawo My 🙂.