ul. Wajdeloty 1, 20-604 Lublin, tel./fax. 81 525-21-23, email: poczta@sp29.lublin.eu

RĘCZNA NA ORLIKU

2021-09-23 20:05:07, dodano przez: Adam Gajda

ręczna na orliku17.09.2021 to data rozegrania na naszym obiekcie kolejnych już finałów wojewódzkich, akcji "RĘCZNA NA ORLIKU". Gościliśmy w sumie 13 zespołów w kategorii dziewcząt i chłopców z całego województwa. Ze względu na zapowiadane intensywne opady, mecze rozgrywaliśmy równocześnie na dwóch boiskach.
Opiekę sędziowską sprawowali arbitrzy z Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej. Rozegraliśmy kilkadziesiąt meczy i te ostatnie niestety już przy padającym deszczu.

Szkoła nasza reprezentowana była przez 2 drużyny. Co prawda bez końcowego sukcesu, ale dziewczynki były rocznikowo najmłodszym zespołem i bardzo ambitnie walczyły w każdym meczu, chłopcy zajęli 4 miejsce i do najniższego stopnia na podium zabrakło odrobinę szczęścia. Przegraliśmy to miejsce gorszym bilansem bramkowym, mimo że drużynę z 3 miejsca pokonaliśmy w bezpośrednim meczu. Ale co najważniejsze była to bardzo dobra zabawa. Emocji, ambicji startującym w zawodach nie brakowało. I równie ważne, że obyło się bez jakichkolwiek kontuzji. Ceremonię zakończenia turnieju finałowego, wręczenie pucharów oraz pamiątkowych medali i dyplomów musieliśmy przenieść już do sali gimnastycznej.
W kategorii dziewcząt zwyciężył Orlik z ul. Rycerskiej w Lublinie.
Natomiast u chłopców drużyna z Białej Podlaskiej.

Obie najlepsze drużyny wywalczyły sobie prawo do uczestnictwa w Ogólnopolskim finale tego turnieju, który niebawem zostanie rozegrany w Kielcach.


Więcej zdjęć w naszej galerii.


ręczna na orliku