ul. Wajdeloty 1, 20-604 Lublin, tel./fax. 81 525-21-23, email: poczta@sp29.lublin.eu

Księgozbiór

Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia BIBLIOTEKI SZKOLNEJ, której księgozbiór liczy ponad 18 000 woluminów. Znajdziecie tu lektury, książki przygodowe, podróżnicze, obyczajowe, historyczne. Na najmłodszych czytelników czekają bogato ilustrowane bajki, baśnie, legendy i wiersze. Na lubiących zagadki i tajemnice – książki A. Hitchcocka i J. R. Blacka. Dużą popularnością cieszą się przygody Mikołajka, Mateuszka i Koszmarnego Karolka.

Biblioteka wzbogaciła się ostatnio o pozycje Grzegorza Kasdepke, którego twórczość charakteryzuje się niezwykłym zrozumieniem psychiki dziecka oraz ciepłym humorem. Na miejscu można też skorzystać z bogatego zbioru encyklopedii, słowników, kronik i albumów.

Przy bibliotece czynna jest CZYTELNIA, w której można odrobić lekcje i poczytać ciekawe czasopisma prenumerowane przez bibliotekę. Na najmłodszych czeka Świerszczyk Kumpel, na starszych Płomyczek, Victor Junior, Przyroda Polska, Poznaj swój kraj.

Tradycją biblioteki jest organizowanie akcji: „Z tych książek już wyrosłem”, dzięki której nasz księgozbiór systematycznie się wzbogaca o nowe, ciekawe pozycje. Co roku w maju organizowane są także konkursy, w których uczniowie prezentują swoją wiedzę czytelniczą.

Zapraszamy do galerii.