ul. Wajdeloty 1, 20-604 Lublin, tel./fax. 81 525-21-23, email: poczta@sp29.lublin.eu

Sport szkolny

skok wzwyż 2022

 

30 marca 2022 roku po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się druga edycja bardzo widowiskowej konkurencji jaką jest skok wzwyż. Konkurs przeznaczony dla uczniów z klas VI-VIII zgromadził kilkudziesięciu uczestników, i był rozgrywany w odrębnej klasyfikacji dla dziewcząt i chłopców. Emocji było naprawdę co nie miara, a rozstrzygnięciom przyglądała się spora grupa kibiców, żywiołowo reagująca na każdy udany skok wykonany przez poszczególnych zawodników.
W konkursie dla dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Kosowska z klasy 7B, na drugim miejscu uplasowała się Ania Kruk z klasy 8B, a na trzecim Zuzanna Szymańską z klasy 8C. Zuzia w dodatkowym skoku decydującym o brązowym medalu uzyskała najlepszy wynik wśród dziewcząt tego dnia - 122 cm.
W konkurencji dla chłopców najwyżej skaczącym okazał się Mateusz Derkacz z klasy 8C uzyskując wynik 152 cm. Kolejne miejsca zajęli Kacper Śrótwa i Krzysztof Stefaniuk z klasy 8A.

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

 


 

mistrzyni skoku wzwyżmistrz skoku wzwyż

 

14.02.2020 w sali gimnastycznej odbyły się 1-sze Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż. Konkurencja była przeznaczona dla uczniów klas 6-8, i rozgrywała się w kategorii dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiło się prawie 20-tu  zawodników,w tym 8 reprezentantek płci pięknej! Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami i dyplomami a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.
Mistrzem Szkoły a zarazem jej rekordzistą został Jan Tchurzewski z klasy 8D z wynikiem 150 cm, natomiast Mistrzynią w kategorii dziewcząt została Amelia Czwodzińska z klasy 7E, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 130 cm.

 

Na kolejnych miejscach wśród chłopców uplasowali się
2 miejsce - Kacper Masiak 8D (135 cm)
3 miejsce - Adam Dybała 7C (125 cm)

Wśród dziewcząt:
2 miejsce - Inga Zawisza 7C (120 cm)
3 miejsce - Julia Wronikowska 6D (120 cm).

Za rok kolejne edycja tych zawodów. Liczymy na większą liczbę zawodników startujących w tym konkursie oraz na poprawę wyników uzyskanych w tym roku.

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

 

Sport szkolny