ul. Wajdeloty 1, 20-604 Lublin, tel./fax. 81 525-21-23, email: poczta@sp29.lublin.eu

Francuski w innowacji

INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO W SP 29
FRANCUSKI FURTKĄ DO TWOJEJ PRZYSZŁOŚCI!


Jeśli Państwa dziecko lubi uczyć się języków obcych, odkrywać historię i ciekawostki o innych krajach te zajęcia są właśnie dla niego!
Zapraszamy wszystkich uczniów klas III do wzięcia udziału w innowacji pedagogicznej z języka francuskiego.
Proponowana liczba godzin do realizacji:
IV kl. – 1 godz./tyg dla ucznia
V kl. – 1 godz./tyg dla ucznia
VI kl. – 1 godz./tyg dla ucznia
Wiemy jak ważny jest rozwój językowy dzieci już od najmłodszych lat. Daje on gwarancję sukcesu w nauce szkolnej oraz przygotowuje dzieci do tworzenia wielkiego kapitału na przyszłość. Warto więc wykorzystać ten czas na naukę języka obcego.
Nauka języka obcego w wieku dziecięcym przychodzi bowiem w sposób naturalny, łatwy i przyjemny. Dodając elementy zabawy do harmonogramu naszych zajęć umilamy przyswajanie wiedzy i sprawiamy, że dziecko czuje się swobodnie podczas lekcji, a jednocześnie sukcesywnie poznaje specyfikę i umiejętność uczenia się.
Zajęcia w małej grupie rówieśniczej przyczynią się do tego, że dzieci będą się czynnie posługiwać językiem francuskim w przyjaznej, komfortowej dla nich atmosferze. Gry i zabawy wpłyną dodatkowo na rozwój zdolności poznawczych dziecka
Na zajęciach wykorzystujemy elementy gier i zabaw, piosenki, rymowanki i śpiew, elementy ruchowe oraz rysowanie. Kładziemy też nacisk na poznanie kultury i podstawowych zagadnień związanych z krajami francuskojęzycznymi nie zapominając również o elementach leksykalnych i gramatycznych wprowadzanych stopniowo na zajęciach.
Po 3 latach innowacji dzieci będą potrafiły przedstawić się, reagować na polecenia oraz posługiwać się podstawowym słownictwem z różnych zakresów życia codziennego.  Będą mogły również kontynuować naukę języka francuskiego w klasie VII i VIII.

 

Anna Białek-Marek
nauczyciel j. francuskiego

Innowacja pedagogiczna z języka francuskiego

          

Innowacja pedagogiczna z języka francuskiego - informacje szczegółowe


Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego - praca 1

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego - praca 2

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego - praca 3

 

Francuski innowacja

 

Francuski innowacja

 

Francuski innowacja

 

Francuski innowacja

 

Francuski innowacja