Międzyszkolny konkurs - "Razem w Europie" - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie

Tag img 07.05.2024, 14:22

Międzyszkolny konkurs - "Razem w Europie"

W dniu 6 maja 2024 r. w gościnnych progach Domu Kultury LSM odbył się Międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół podstawowych "Razem w Europie". Konkurs został zorganizowany przez Szkoły Podstawowe nr 3, 22, 29,38 i 57 z okazji 20 rocznicy wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej.

Reprezentacja_SP29_podczas_Konkursu_Razem_w_Europie

Trzyosobowe drużyny każdej ze szkół wykazywały się wyjątkową wiedzą dotyczącą historii i struktur Unii Europejskiej. Naszą szkołę reprezentowali Denys Nykyforuk, Stanisław Derewenda, Gabriel Polanowski przygotowani przez panią Dorotę Kapicę - Łyjak. Po wyrównanej rywalizacji konkurs wygrała drużyna z SP38 a nasza szkoła uplasowała się na trzecim stopniu podium. Wydarzenie było okazją zarówno do świętowania tak pięknej rocznicy, jak i przybliżenia zebranym na widowni uczniom wiadomości dotyczących samej Unii i 27 państw członkowskich. Wszystkim gratulujemy !!!