Przedsiębiorcze dzieciaki - Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie

Przedsiębiorcze dzieciaki

Uczniowie kl.2b zgodnie z wytycznymi projektu Przedsiębiorcze Dzieciaki założyli firmę "Słodziaki", zaprojektowali logo firmy i opracowali biznesplan. Dzieci uznały, że najlepszym sposobem na zarobienie pierwszych pieniędzy będzie zorganizowanie kiermaszu ciast.

logo_słodziaki

Całe przedsięwzięcie zostało poprzedzone zaplanowaną akcją marketingową. W tym celu Słodziaki wykorzystały szkolny radiowęzeł, przygotowały rymowanki zachęcające do zakupów oraz pyszne domowe wafelki, którymi częstowały uczniów oraz pracowników szkoły. Na korytarzu pojawiła się też tablica informująca o kiermaszu i logo firmy. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały pyszne babeczki, muffinki i inne wyborne ciasta. We wszystkich działaniach uczniom wiernie towarzyszyła wychowawczyni - p. Bożena Wiak oraz p. Marzanna Gryglicka.

Kiermasz trwał przez dwa dni. Słodziaki zarobiły aż 1313 zł! Część zebranych środków dzieci postanowiły przeznaczyć na cele społeczne. Kwotę 250 zł przekazały Panu Dyrektorowi Jerzemu Jarosińskiemu na obchody Jubileuszu 60-lecia Szkoły, natomiast kwotę 200 zł podarowały przedstawicielowi Rady Rodziców w ramach challengu ,,Zostań Fundraiserem". Pozostałe środki Słodziaki planują przeznaczyć na atrakcje w Strefie Wysokich Lotów oraz na inne wydatki klasowe.

Brawo Słodziaki!