Jubileusz 60-lecia Szkoły - gala jubileuszowa - Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie

Jubileusz 60-lecia Szkoły - gala jubileuszowa

Od początku roku szkolnego 2021/20022 świętujemy Jubileusz 60-lecia działalności Szkoły Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie. Punktem kulminacyjnym obchodów była Gala Jubileuszowa w dniu 9 czerwca 2022 roku.

jubileusz_2022

Przebieg uroczystości i zaproszeni goście

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od Mszy świętej celebrowanej przez biskupa Adama Baba w intencji społeczności naszej szkoły, za emerytowanych i zmarłych pracowników. Głównym punktem tego dnia była Gala, na którą zaprosiliśmy znamienitych Gości. Na wspólne świętowanie przybyli m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka, prezydent Krzysztof Żuk, wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, członek zarządu województwa lubelskiego Bartłomiej Bałaban, wicekurator lubelski Mirosław Wójcik, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin pan Stanisław Kieroński reprezentujący przewodniczącego i pan Leszek Daniewski, radni Rady Miasta Lublin: pani Jadwiga Mach, pani Monika Orzechowska, pani Monika Kwiatkowska, pan Zdzisław Drozd, pan Dariusz Sadowski, zastępca prezydenta Mariusz Banach, dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania. Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka reprezentował doradca społeczny ministra pan Janusz Wawerski.

Laureaci statuetki SUPER ADAŚ

Podczas Gali na wniosek kapituły Nagrody dla zasłużonych dla lubelskiej oświaty zostały wręczone statuetki SUPER ADAŚ. Otrzymali je wojewoda lubelski - Lech Sprawka,
Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, prezydent miasta Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta ds. oświaty Mariusz Banach, Ewa Dumkiewicz-Sprawka – dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania, długoletni dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Tadeusz Dziuba oraz Marek Woźniak – długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie.

Laureaci Medali Prezydenta Miasta Lublin

Miłym momentem uroczystości było uhonorowanie szkoły przez Wojewodę lubelskiego Dyplomem uznania i przez Prezydenta Miasta Lublin Medalem Zasłużony dla Miasta Lublin. Marszałek województwa lubelskiego przekazał szkole okolicznościowy grawerton. Za zasługi w pracy pedagogiczno-wychowawczej także nauczyciele i pracownicy obecnie pracujących oraz emerytowani zostali odznaczeni Medalem Prezydenta Miasta Lublin. Na wniosek dyrektora szkoły Prezydent przyznał medale Paniom Barbarze Cegłowskiej, Bożenie Wiak, Dorocie Ciechan, Elizie Podkańskiej, Jolancie Ziębie, Anecie Gajdzie, Elżbiecie Wieczerzak — emerytowanemu pracownikowi pedagogicznemu, Ewie Stec — emerytowanemu pracownikowi administracji oraz panom Jackowi Markowiczowi- wicedyrektorowi szkoły i Arturowi Aleksandrowiczowi. Na wniosek Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin Medal oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin otrzymał dyrektor szkoły Jerzy Jarosiński.

Podsumowanie I Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialno-Plastycznego ,,Jestem uczniem świata"

Ważnym punktem Gali było podsumowanie I Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialno-Plastycznego „Jestem uczniem świata” oraz nagrodzenie laureatów w poszczególnych kategoriach.
Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny, który wzbudził u widzów uśmiech i wzruszenie.

Cała uroczystość swoje dopełnienie znalazła w otwarciu wyremontowanego holu ze ścianą poświęconą szkole i patronowi. Po tej krótkiej ceremonii wszyscy otrzymali po kawałku pysznego urodzinowego tortu i zostali zaproszeni do zwiedzania wystaw i obejrzenia przygotowanych prezentacji o historii szkoły oraz filmu ze wspomnieniami absolwentów.

Wszystkim razem Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom i każdemu z osobna składam serdeczne podziękowania za trud włożony w przygotowanie Gali Jubileuszowej i przeprowadzenie tego uroczystego wydarzenia. W opinii Gości wyszło nam wspaniale i nie zniżyliśmy lotu.