Z wizytą w sejmie RP - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie

Tag img 15.06.2024, 15:19

Z wizytą w sejmie RP

W dniu 14 czerwca 2024 uczniowie naszej szkoły na zaproszenie pana posła (obecnie europosła - elekta) Krzysztofa Hetmana uczestniczyli w ciekawej lekcji wychowania obywatelskiego.

grupowe_Zdjęcie_uczestników_wycieczki_w_gmachu_głównym

Goszcząc w sejmie RP, pod czujnym okiem przewodniczki mogliśmy poznać historię campusu sejmowego przy ulicy Wiejskiej, zwiedzić salę obrad i korytarze sejmowe znane z telewizyjnych przekazów. Pani przewodniczka zapoznała uczniów ze strukturą władzy w naszym kraju, opowiadając ciekawostki z codziennej pracy Sejmu.

Wizyta w Sejmie RP była okazją do zwiedzenia naszej stolicy. Po warszawskim ZOO, zwiedziliśmy Starówkę i plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki mieliśmy okazję obejrzeć przepiękną panoramę Warszawy.

Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych chwil. Zapraszamy do obejrzenia galerii!