Święto Szkoły i Patrona - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie

Tag img 10.06.2024, 21:35

Święto Szkoły i Patrona

W dniu 05.06.2024 r. w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta szkoły i Patrona.

uczniowie_prezentujący_program_artystyczny_cz.II

Program artystyczny pt. Pomniki, ale nie pomnikowo skupia się na tematyce mądrości i człowieczeństwa oraz zakończenia pewnego etapu w życiu uczniów i ich wejścia w nowy. Przywołane zostały w nim sylwetki znanych uczonych oraz motyw mitologicznej bogini mądrości. Jest przedstawieniem słowno-muzycznym, które łączy autorskie teksty, utwór Marka Grechuty oraz muzykę Piotra Rubika i Dżemu, ale z tekstami własnymi.

Podczas akademii miało miejsce również rozdanie nagród laureatom oraz osobą wyróżnionym w III edycji ogólnopolskiego konkursu plastyczno - multimedialnego: "Jestem Uczniem Świata". Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza, aby ta szkoła zawsze była miejscem, gdzie rozwija się wiedza, kreatywność i pasja, a święto patrona niech będzie okazją do refleksji i celebracji jego niezwykłego dorobku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!